Cilt Lekesi Nedir
 CİLT LEKELERİ

 

            Günümüzde genç yaşlı bütün bayanların en büyük problemlerinden birisi cilt lekeleri sorunudur. Çeşitli sebeplerle oluşan ciltteki lekeleri, görüntüyü ve estetik güzelliği gölgelediği için kişiyi çok rahatsız etmektedir. Cildin yüzey kısmında yer alan veya derin tabakasında oluşan melanin birikmesi sebebi ile cilt lekesi oluşmaktadır. Ciltteki lekeler birçok sebeple oluşabilmektedir.

 

            Güneş ışığında çok fazla durma, hamilelik döneminde gerçekleşen hormonal değişimler, gebeliği önlemek için kullanılan doğum kontrol hapları, kortizon ilaç tedavisi, doğuştan oluşan sebepsiz lekeler, genetik etkilerle aileden geçen lekeler gibi sebeplerle ciltteki lekeler meydana gelmektedir. Bu cilt lekelerinden bazıları, ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceği için mutlaka önemsenmesi gereken bir durumdur. Bazı yüzdeki lekeler ise herhangi bir sağlık sorununa yol açmaz ancak bu durum görsel olarak kişiyi mutsuz etmektedir.

 

            Ciltteki kahverengi lekeler cildi donuk, mat ve pürüzlü bir şekilde göstermektedir. Bu durumdaki kişi yüzüne kapatıcı sürmeden dışarıya çıkamaz duruma gelir. Bu da hastayı psikolojik olarak olumsuz etkileyerek sosyal hayatını etkiler. Bu kişiler kalabalık ortamlara ve arkadaş ortamlarına pek fazla girmek istemezler. Çünkü herkesin kendilerine baktığını düşünürler.

 

            Ciltteki lekeler sadece yüz kısmında meydana gelmemektedir. Ellerde, boyun ve dekolte kısmında görülen lekelerde vardır. Cilt lekeleri genelde kadınlarda daha fazla görülse de bu problemleri yaşayan erkeklerin sayısı da az değildir. Birçok tedavi yöntemi uygulansa da sonuç alınamayan cilt lekeleri için Lekomed Leke Giderici Krem üretilmiştir. Bu krem ile bütün cilt ve leke sorunlarına çözüm sağlanmaktadır. Öncelikle ciltte meydana gelen lekelerin türleri ve nedenleri aşağıda anlatılmıştır.

 

 CİLTTE GÖRÜLEN LEKE ÇEŞİTLERİ

 

            Ciltte sadece yüz kısmında lekeler görülmez. Vücudun belirli yerlerinde farklı sebeplerle lekeler meydana gelmektedir.

 

 Kahverengi Lekeler Neden Oluşur?

 

            En sık karşılaşılan cilt lekesi türlerinden biri olan kahverengi lekeler çeşitli sebeplerle oluşmaktadır. Genellikle güneşin yaydığı Ultra Viyole ışığının etkisi ile oluşan ciltteki kahverengi lekeler, yaşlanma etkisi ve genetik etkilerden de olabilmektedir. Cilde Lekomed Leke Giderici Krem sürülmeden güneşlenme işlemi yapıldığında, ciltte melanin hormonunu artıran melanosit hücrelerinin artışı başlayarak ciltte kahverengi lekelerin oluşmasına neden olur. Genellikle zararsız olan kahverengi lekeler, estetik güzelliği etkilediği için birçok kişinin bir an önce kurtulmak istediği bir durumdur. Bu kahverengi lekelerin oluşmasının sebepleri şunlardır:

 

 -Hamilelik

 -Doğum kontrol hapı

 -Sık sık güneşlenme

 -Güneş ışınlarının Ultra Viyole etkisi

 -Genetik etkiler

 -Yaş ilerlemesi

 -Stres

 -Melazma

 -Hormonal bozukluklar

 -Kullanılan bazı ilaçlar

 -Keratoz

 -Karaciğer hastalıkları

 

            Tıpta Ephelis denilen kahverengi lekeler, halk arasında da yaşlılık ve güneş lekeleri olarak konuşulur. Bu lekelerin görünümünün verdiği olumsuzluk dışında sağlığa herhangi bir zararı olmaz. Kahverengi leke neden olur merak edilir. Lekomed Leke Giderici Krem sürmeden, koruyucusuz bir ciltle güneşte çok fazla kalınması bu lekelerin oluşumuna etki eder. Cilt güneş ışınlarına maruz kaldığı için kendini korumaya geçerek, daha fazla hücrede melanin salgılar. Melanin, cilde rengini veren renk pigmentidir. Salgılanan bu renk pigmentleri özellikle bazı bölgelerde yoğunlaşarak kahverengi lekelere dönüşür. Genelde bir sağlık sorunu yaratmayan bu durum, genç yaştaki kişilerde görüldüğünde bir sağlık sorununun habercisi olabilmektedir.

 

          

 Güneş Lekeleri Ve Nedenleri

 

            Kahverengi lekelere benzeyen güneş lekeleri, güneş ışınlarının etkisi ile özellikle yaz aylarında meydana gelen bir durumdur. Güneş tarafından yayılmış olan UVA ve UVB ışınları tüm cilt yapısındaki kişiler için çok zararlıdır. Cilde direk temas eden bu ışınlar, güneş lekesi oluşumuna sebep olur. Güneş lekeleri özellikle açık tenli kişilerde daha fazla görülür. Yüzde meydana gelen güneş lekeleri dekolte kısmında veya omuzlarda da çok fazla görünmektedir. Yanlış saatlerde güneşe çıkarak, güneş ışığına çok fazla maruz kalan ve güneşe çıkmadan önce Lekomed Leke Giderici Krem kullanmayan kişilerde sık sık meydana gelmektedir.

 

            Güneş lekesi nasıl geçer sorusu bu sorunu yaşayan herkesin araştırdığı bir sorudur. Güneş lekelerinin tedavisi için üretilmiş olan Lekomed Leke Giderici Krem, içerisindeki etki ile güneş lekelerine ilk kullanmada bile etki eder. Lekomed Leke Giderici Kremin etkisi klinik çalışmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Güneş lekeleri için kullanılan Lekomed Leke Giderici Krem, ilk haftadan etkiye başlayarak üçüncü haftanın sonunda büyük oranda güneş lekelerini azaltır. Hiçbir yan etkisi de olmayan bu krem, rahatlıkla herkesin kullanabileceği bir kremdir.

 

 Hamilelik Lekeleri

 

            Hamilelikte meydana gelen hamilelik lekeleri, herkesin sık sık başına gelen cilt problemlerinden biridir. Hamilelikte ciltte oluşan lekeler, hamilelik sürecinde çok fazla salgılanan östrojen hormonunun etkisi ile meydana gelmektedir. Bu hormon, hamilelerin güneş ışınlarına olan hassasiyetini artırdığı için, güneş ışınlarının etkisi ile gebelik lekeleri görünmektedir. En fazla yüz bölgesi, eller, elmacık kemikleri kısmı güneş ışınlarına daha çok maruz kalan bölgeler olduğu için daha fazla bu bölgelerde görülür. Bu nedenle bu bölgelerin korunması önemlidir.

 

            Eğer hamile olan kadında, cilt lekesi oluşumuna karşı aileden gelen genetik bir yatkınlık varsa, yukarıda sayılan bölgelerin hepsinde gebelik lekelenmeleri görülmektedir. Hamilelikte yüze oluşan lekeler için üretilen Lekomed Leke Giderici Krem, hamilelik boyunca size ve bebeğinize herhangi bir yan etkisi bulunmadan bütün lekelerinizi azaltarak yeni lekelerin oluşumunu engeller. Ultra viyole korumalı olan Lekomed Leke Giderici Krem, hamilelik döneminde oluşan lekelerin azalmasını sağlar. Ayrıca yeni oluşacak lekelere karşı cildi korur ve güneş ışınlarının etkisini cilde geçirmez. Bu lekeler için Lekomed Leke Giderici Krem kullanılmazsa, kalıcı olarak tüm hayatınız boyunca lekelerle yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Bu lekeler bazı hamilelik döneminde karın bölgesinde de meydana gelmektedir. Lekomed Leke Giderici Kremi karı bölgesinde meydana gelen doğum lekeleri içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hamilelik lekeleri yalnızca hamile olan kişilerde görülmemektedir. Hamilelik lekelerinin görüldüğü diğer durumlar şunlardır:

 

 -Doğum kontrol hapı kullanan kişilerde hapın etkisi

 -Güneş ışınlarına duyarlı olan makyaj ürünleri kullanmak

 -Ağda yaptırdıktan hemen sonra güneşe çıkmak

 

            Yukarıda sayılan durumlarda ciltte hamilelik lekeleri oluşumuna neden olur. Bu nedenle, kullanılan ürünlere ve güneşe dikkat edilerek koruma amaçlı Lekomed Leke Giderici Krem mutlaka kullanılmalıdır.

 

 Sivilce Lekeleri

 

            Sivilce ve sivilce lekeleri, ergenlik döneminde meydana gelen hormonal ve genetik değişimlerle ortaya çıkan bir durumdur. Sivilce sonrasında izi kalmasının sebebi, sivilcenin türü ve şiddetine göre değişmektedir. Orta veya şiddetli derecede görülen sivilcelerin iz bırakma ihtimalleri çok yüksektir. Yapısı yarım cm den daha derin olan sivilceler, mutlaka iz bırakmaktadır. Ayrıca hafif şiddet de görülen sivilceler daima aynı noktada görüldüğü zaman iltihaplı bir hal alır ve tedavisi yapılmadığı anda orada da sivilce lekesi görülme ihtimali çok yüksektir.

 

            Özellikle gençlik dönemlerinde görülen sivilce ve siyah noktalar ile izleri, zaten hormonal değişim yaşayarak tavırları değişen gençleri, bir de psikolojik olarak etkileyerek daha agresif ve daha içine kapanık bir duruma getirir. Gençler arkadaşları ile aynı ortamda bulunmaktan kaçınırlar ve kendilerini sosyal hayattan çekerler. Lekeye dönüşmeden veya lekeye dönüşse de hemen yapılan müdahale ile cildin tahrip olması engellenerek sivilce lekesi de önlenmiş olur.

 

            Gözeneklerin yağ ve kir biriktirmesi sonucunda meydana gelen sivilce, içinde meydana gelen bakteriyel hareketlilik sebebi ile iltihaplı şekline dönüşür. Bu iltihaplı sivilceler, cildi esnetir ve yırtılmalara sebep olur. Eğer bu yırtılma boyutu büyükse ve özellikle deri altında bir yırtılma meydana geldiyse, hem yeni sivilcelere hem de lekelere yol açar. Bu sivilcelerin etkisi ile de ciltte çukurluklar ve izler kalmaktadır.

 

            Sivilcelerin leke bırakmasının en önemli sebebi, sivilcede meydana gelen iltihaplanmadır. İltihap büyümesi arttıkça cilt daha da zorlanır. Bu nedenle hasar derinin alt kısımlarına yayılarak sivilce izlerine neden olur. İltihaplı olmayan sivilce ve siyah noktalar genelde iz bırakmazlar. Bu sorunla karşılaşanlar genellikle sivilce maskesi yaparak bu lekelerden kurtulmak ister. Ancak bu genelde derin izlere etki etmez. Çünkü ciltte kalan izler kişiye ve sivilceye göre değişiklik gösterebilir. Bazı ciltler bu durumu hemen atlatırken bazı hassas ciltlerde bu durum derin izlere sebep olur. İki tür sivilce izi vardır.

 

 -Keloit izler: Ciltte meydana sivilceler sebebi ile cilt meydana gelen hasarları önlemek için gereğinden fazla kalojen üretir. Üretilen bu kalojen, belirli alanlarda birikme yaparak cilt lekelerine sebep olmaktadır. İyileşme sürecinde kalojen miktarını ayarlayamaya cilt sebebi ile bu durum oluşur. Kırmızı ve pembe renklerde görülen bu sivilceler yumuşak şişlikler halinde görülmektedir.

 

 -Atrofik İzler: Sivilcelerin iyileşme sürecinde doku kaybetmesi sebebi ile bu izler oluşur. 3 çeşit vardır ve bu 3 çeşitte sık sık görülmektedir. Küçük olan ancak derin çukurluk oluşturan izlere Icepick denir. Kenarları dikleşen yuvarlak izlere Boxcar denir ve diltte dalgalanma şeklinde görülen izlere ise Rolling denir.

 

            Bu tür ciltte meydana gelen sivilce lekeleri için çözüm, her cilt sorununa % 100 etki eden Lekomed Leke Giderici Krem kullanmaktır. Çok fonksiyonlu etkisi ile hem sivilce izlerini hem de güneşten dolayı oluşan lekelerinde tedavisinde etkilidir. 3 hafta sabah ve akşam düzenli olarak kullanıldığında Lekomed Leke Giderici Krem, etkin bir koruma ile lekeleri azaltmaktadır.

 

 Çil Lekeleri

 

            İnsanların ciltlerinin belli bir renk alması melanin miktarına göre değişmektedir. Melanin miktarı ayrıca cildi güneş lekelerine karşı da koruma görevi üstlenmektedir. Melanin miktarının fazla olduğu kişilerde, bazı kısımlarda yoğunlaşan melaninler çil oluşturmaktadır. Çillerin renklerinin sarı veya kahverengi olması da melanin miktarına göre ve kişiye göre değişmektedir.

 

            Çillerin renkleri altın renginden kahverengiye dönmektedir. Çillerin rengi kişinin yapısına ve güneş ışınlarına maruz kalıp kalmamasına göre değişmektedir. Melanin miktarı arttıkça cildin rengi de daha da koyulaşmaktadır. Çil tedavisi için birçok kozmetik yöntemler denenmektedir. Ancak genelde kalıcı olarak bir etki sağlanamamaktadır.

 

 Çil genelde açık tenli ve renkli gözlü kişilerde görülür. Vücudun güneşten korunma mekanizması olan çiller, genellikle yaz aylarında ve ilkbaharda güneş etkisi ile daha fazla görülür.

 

 Lekomed Leke Giderici Krem ve Avantajları

 

            Leke karşıtı etkisi ile cildin canlanarak daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlar. Gönüllü kişiler üzerinde yapılan klinik testler sonucunda herkese günde iki kez Lekomed Leke Giderici Krem 3 hafta boyunca sürülerek sonuçları beklenmiştir. İlk haftada bile etkilerini gösteren Lekomed Leke Giderici Krem, 3 hafta sonunda tüm cilt lekelerinde azalma göstererek, cildin renginin açılmasını sağlamıştır.

 

            Hiçbir yan etkisi de olmayan Lekomed Leke Giderici Krem, sabah akşam temiz cilde uygulanmalıdır. Cilde uyguladıktan sonra cilt tarafından emilen Lekomed Leke Giderici Krem, melanin dengesini sağlayarak deri altındaki hasarların tedavisini kısa sürede yaparak, lekelerin azalmasını sağlar. Tüm cilt tipine uygun olan Lekomed Leke Giderici Krem, özellikle derinin daha üst kısımlarındaki cilt lekelerinde çok kısa sürede etki eder. Derinin çok altında olunan hasarlar ile düzenli kullanım ile kısa süre de olmasa da etkisi çok çabuk fark edilmektedir.

 

            Lekomed Leke Giderici Krem kullanılırken ayrıca bir güneş kremi kullanmaya gerek yoktur. Çünkü Lekomed Leke Giderici Krem içerisinde UV Filter etkisi yer alır ve bu etki cildi güneş ışınlarına karşı korumaktadır. Paraben veya civa içermeyen ve kanserojen bir etkisi bulunmayan Lekomed Leke Giderici Krem, makyaj altı baz kremi olarak da kullanılmaktadır. Bu nedenle makyajdan önce de kullanılabilmektedir.

 

            Hamilelik döneminde kullanılmasının bir zararı olmayan Lekomed Leke Giderici Krem, tüm ciltte kullanılabilmektedir. Sadece yüz için olmayan Lekomed Leke Giderici Krem, diğer yerlerde de aynı kalıcı etkiyi göstererek lekeleri tedavi etmektedir. Melazma ve kloazma gibi gebelik dönemi oluşan lekelerinde etkili tedavisinde Lekomed Leke Giderici Krem kullanılmaktadır. Düzenli kullanım ile de etkisi garanti edilmektedir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.